ASFAT'ta Üst Düzey Ziyaret Tekmilli - Teknoloji Haberlerinin Milli Adresi

ASFAT'ta Üst Düzey Ziyaret

27 Haziran 2020
ASFAT'ta Üst Düzey Ziyaret

Askerî Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş. tarafından yapılan açıklamada:

"Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kayseri 12'inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nı ziyaret ettiler.

Sayın Bakanlarımıza, Türk Hv.K.K.lığı envanterinde bulunan A400M uçaklarının “Retrofit” işlemlerinin ASFAT ana yükleniciliğinde, 2'nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü tesislerinde gerçekleştirilmesi konusunda brifing verildi.

Bu proje ile dünyadaki onaylı A400M bakım, onarım ve retrofit merkezlerinin 4'üncü ülkesi Türkiye olacak, böylece hem Türk Hava Kuvvetlerimizin A400M uçaklarının retrofit işlemleri için yurtdışına gönderilmesine gerek kalmayacak,hem de diğer ülkelere ait A400M uçaklarının retrofit ve bakım işlemleri için Kayseri’ye getirilmesi imkânı elde edilecek.

Ziyarette ayrıca ASFAT öncülüğünde kamu özel sektör birlikteliği ile 2'nci Ana Bakım fabrikasında ortak üretimi yapılan, yerli imkanlarla üretilen, test ve sertifikasyon işlemleri de MAFAM tarafından gerçekleştirilecek olan Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı yerinde incelendi." ifadeleri yer aldı.