Bakan Karaismailoğlu Ankara-Sivas YHT Hattı Şantiyesine Ziyarette Bulundu Tekmilli - Teknoloji Haberlerinin Milli Adresi

Bakan Karaismailoğlu Ankara-Sivas YHT Hattı Şantiyesine Ziyarette Bulundu

12 Haziran 2020
Bakan Karaismailoğlu Ankara-Sivas YHT Hattı Şantiyesine Ziyarette Bulundu

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ankara-Sivas YHT hattında Kırıkkale şantiyesinde ziyarette bulundu ve Ankara-Sivas YHT hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda

"Ankara-Sivas YHT hattında büyük mesafeler katettik. Kırıkkale şantiyemize yaptığımız ziyarette hayalimizin hayata geçmesine az bir zaman kaldığını gördük. En büyük temennimiz, bu hattı kullanacak vatandaşlarımızın gözlerindeki mutluluğa şahit olmak. Mutluluk #UlaşıncaBaşlar"

"Avrupa’yı Uzak Doğu’ya bağlayan Demir İpek Yolu’nun en önemli parçası olan Ankara-Sivas YHT hattıyla, bölgenin ekonomisini, ticari yaşamını ve turizmini canlandırıyoruz. İstikametimizi milletimizin kurduğu hayallerle çiziyoruz. Hayat #UlaşıncaBaşlar"

"393 km’lik hızlı tren hattı sayesinde yolculuk süresini 2 saate indirecek Ankara-Sivas YHT hattımız inşallah yıl bitmeden tamamlanmış olacak. Hedefimiz, 2023 yılında 5500 km hızlı tren ağına ulaşmak. Hayat #UlaşıncaBaşlar" ifadeleri yer aldı.