Zoom Ne kadar Özel veya Güvenli Tekmilli - Teknoloji Haberlerinin Milli Adresi

Zoom Ne kadar Özel veya Güvenli

02 Nisan 2020
Zoom Ne kadar Özel veya Güvenli

Video konferans platformu Zoom, uçtan uca şifreleme kullandığını iddia ediyor, ancak The Intercept'in dün yaptığı haberde uçtan uca şifreleme kullanmadığını, yapsının buna uygun olmadığını iddia ediyor . Aynı gün Vice , Zoom'un binlerce kullanıcının e-posta adresini ve fotoğrafını sızdırdığını ve yabancıların birbirleriyle görüşme başlatmasına izin verdiğini açıkladı. Bunun nedeni, e-posta adreslerinde aynı alan adına sahip olan kullanıcıların, aynı şirket için çalışıyormuş gibi birlikte gruplandırılmasıdır. Zoom, Vice'a dün(1 Nisan) bu alan adlarının kara listeye eklendiğini söyledi. 
 
Pazartesi günü, New York başsavcısı Letitia James, şirkete , artan trafiğinden dolayı bilgisayar korsanlarının daha fazla dikkatini çekeceğini bunu önlemek için hangi ek güvenlik önlemlerini uygulayacağını sordu. 
Trollerin açık toplantılara (şifresiz olanlar) girerek özel konuşmaları kayıt altına aldığı yaygın olarak bildirilen  sorunlarındandır. Bu sorunların artması, FBI'ı video konferans görüşmelerini parola ile korumak için insanları uyaran bir bildiri yayınlamaya teşvik etti . 
 
Zoom, koronavirüs pandemisi sırasında insanlar evde kaldıkça  hızla büyüyen popüler bir  video görüşme platformu haline geldi. İş görüşmelerinden egzersiz seanslarına ve arkadaşlar arasındaki sohbetlere kadar her şey için kullanılıyor. Resmi hükümet işlerini yürütmek için bile kullanılmış ve Birleşik Krallık'ta Başbakan Boris Johnson , dün düzenlediği bir kabine toplantısından görüntü paylaşırken zoom id numarasını da yanlışlıkla paylaştı